Uutiset

Penkkarit ja abirekkojen aikataulu to 13.2.2020

31.01.2020 klo 00:00

Lukiolla abit viettävät perinteisiä penkkareita to 13.2.2020. 

Ohessa ajelureitti sekä suunniteltu aikataulu:

Lähtö Keravan lukiolta 12.00

  • Killan koulu 12:05
  • Sompion koulu 12:15
  • Svensbacka skola 12:20
  • Savion koulu  12:30
  • Keravanjoen koulu/Jaakkola 12.45
  • Ahjon koulu 12.50
  • Päivölänlaakso 13:00
  • Kurkelan koulu 13.10
  • Kalevan koulu 13.2

Rekat takaisin lukiolla 13.30

Päivitetty 06.02.2020 klo 11:11

KERAVAN LUKIO JA AIKUISLUKIO

www.lukio.kerava.fi

Käyntiosoite
Keskikatu 5
04200 Kerava

Postiosoite
PL 123, 04201 Kerava

REHTORIT

Reh​tori Pertti Tuomi 
040 318 2212

​Virka-apul​aisrehtori Ari Meriläinen
040 318 4241

​Apul​aisr​ehtori ​Anne Schroderus
040 318 2253

OPINTOTOIMISTO

puh. 040 318 2204 tai 040 318 2431
lukio@kerava.fi

Aukioloajat
ma-to klo 9.00-12.00 ja 13.00-15.00
pe suljettu