Uutiset

Penkkarit 2018 - aikataulu ja penkkariajelun reitti

06.02.2018 klo 00:00

Keravan lukion penkkaripäivän to 15.2. ohjelma

Abigaala on klo 09.45 - 11.00

Rekat lähtevät liikkeelle 11.30 koulun pihalta:
Keravan lukio: lähtö 11.30
Kalevan koulu 11.35
Kurkelan koulu 11.42
Lapilan koulu 11. 50
Päivölän koulu/toimipiste 11.55
Ahjon koulu 12.00
Jaakkolan koulu 12.05
Savion koulu 12.15
Svensbacka skola 12.20
Sompion koulu 12.30
Killan koulu 12.35 

penkkarireitti.png

Päivitetty 14.02.2018 klo 13:13

KERAVAN LUKIO JA AIKUISLUKIO

www.lukio.kerava.fi
Käyntiosoite
Keskikatu 5
04200 Kerava

Postiosoite
PL 123, 04201 Kerava

REHTORIT

Reh​tori Pertti Tuomi 
040 318 2212

​Virka-apul​aisrehtori Ari Meriläinen
040 318 4241

​Apul​aisr​ehtori ​Anne Schroderus
040 318 2253

OPINTOTOIMISTO

puh. 040 318 2204 tai 040 318 2431
lukio@kerava.fi

Aukioloajat
ma-to klo 9.00-12.00 ja 13.00-15.00
pe suljettu